Google

O nas

O nas

Serwis www.biomasa.org powstał w grudniu 2004 roku w ramach projektu GEF "Zintegrowane podejście do wykorzystania odpadów drzewnych do produkcji energii cieplnej w Polsce".

Projekt ten realizowany był w okresie od sierpnia 2002 roku do grudnia 2006 roku przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska w imieniu Ministerstwa Środowiska. Projekt ten finansowany był z Funduszu na rzecz Globalnego Środowiska (GEF - Global Environment Facility), zarządzanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Polsce.

Serwis www.biomasa.org pełnił rolę oficjalnej strony projektu oraz stał się źródłem informacji nt. możliwości wykorzystania różnych rodzajów biomasy, dostępnych technologii, praktycznych zastosowań, a także aktualności z rynku biomasy w Polsce i na świecie.

Dodatkowo w październiku 2005 roku serwis został poszerzony o podstronę edukacyjną , utworzoną w ramach projektu finansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podstrona edukacyjna poświęcona była tematyce zmian klimatycznych i wykorzystania odnawialnych źródeł energii i skierowana przede wszystkim do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

Jako, że serwis spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców, po zakończeniu projektu GEF prowadzenie serwisu kontynuowane jest przez spółkę Iso-Tech , będącą własnością Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

W maju 2007 roku została udostępniona nowa wersja serwisu . Nowa wersja powstała z połączenia serwisu www.biomasa.org z podstroną edukacyjną www.biomasa.org/edukacja. Zakres tematyczny został poszerzony o tematykę dotyczącą zmian klimatycznych oraz wykorzystania wszystkich odnawialnych źródeł energii. Została również zmieniona szata graficzna.

Liczymy, że nowa wersja spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Zapraszamy do częstych odwiedzin!

Zapraszamy także do odwiedzania serwisu www.blueflag.org.pl poświęconemu programowi Błękitna Flaga, który również prowadzi spółka Iso-Tech.

  

Za pozycjonowanie tego serwisu odpowiada Sunrise System.

Copyright © 2007 - Biomasa | Realizacja: SoftTree.pl | Programowanie: Maszyna.pl